ZY Qigong – tajemství čínských mudrců

Předseda Zhong Yuan Qigong Česká republika nám objasní základní prvky a principy, s nimiž tato škola qigongu pracuje. Účastníci si budou moci vyzkoušet práci s energií a obrazy mysli a naučit se cvičení, které pak mohou praktikovat i doma.

Petr Kochlík a prof. XU Mingtang předání diplomu Image Medicine

Certifikát instruktora III.st.2019-právo vyučovat I.-III.stupeň

Qigong (Zhong Yuan Qigong)

Qigong (氣功,čchi-kung) je staré čínské umění práce s tělem, energií a myslí, a také umění seberozvoje. Důraz je kladen na vědomou, konkrétní práci s qi, jak ji nazývali staří Číňané a které dnes nepřesně říkáme energie.

Esencí cviků školy Zhong Yuan Qigong (中原氣功, Čung jüan čchi-kung), je také práce s tzv. obrazy mysli, které mohou měnit naše zdraví i celý život.   

Stáří qigongu se uvádí více něž pět nebo dokonce více než sedm tisíc let. Dnes je qigong znám především jako součást tradiční čínské medicíny, jeho možnosti jsou však mnohem širší, než jen jako účinné zdravotní cvičení.

Praktikováním qigongu je nicméně možné například odstranit únavu, napětí a stresharmonizovat funkci orgánů, harmonizovat emoce, upravit krevní tlak, zlepšit krevní obraz, zvýšit imunitu a zlepšit fyzickou i duševní výkonnost a pohodu. Do nedávna veřejně nevyučované cviky školy Zhong Yuan Qigong, dokáží také výrazně omlazovat organizmus a vracet vitalitu.

Cvičení neklade nároky na prostor, zdraví, či kondici. Qigong lze praktikovat v sedě na židli, ve stoje, při chůzi i v leže. Velkou výhodou je, že mnoho účinných cviků lze bez povšimnutí praktikovat i na veřejnosti, třeba během dlouhé porady, nebo cestou z práce.

Bc. Petr Kochlík 

Profesionální učitel qigongu. Od roku 1995 intenzivně studuje qigong a východní techniky práce s tělem, energií a s myslí. Věnuje se zejména škole Zhong Yuan Qigong, škole qigongu s tradicí delší než 7000 let. Je osobním žákem hlavního představitele školy ZY Qigong, prof. Xu Mingtang, který je mj. ředitelem  amerického institutu „Kundawell“ v Seattlu, ředitelem Pekingského lékařského výzkumného ústavu „Kundawell“ a místopředsedou Světové akademické společnosti lékařského Qigongu.

Petr Kochlík svoje znalosti získával mj. na několika intenzivních studijních pobytech v Číně, včetně studií v Shaolinu, v prov. Henan a v Beijing Medical Research Kundawell Institute (studium Image Medicine, ročník 2016/2017) a také v Lotyšsku, Maďarsku, Německu, Slovensku a Kazachstánu.

Je předsedou spolku Zhong Yuan Qigong ČR, spolupracuje s klinikou tradiční čínské medicíny Inspirita v Praze, vyučuje qigong po celé ČR.

 

 

Petr Kochlík
TEL: 728 694 999
WEB 1: www.zy-qigong.cz
WEB 2: www.petrkochlik.cz

Předseda Zhong Yuan Qigong Česká republika
WEB: www.zyq-cr.cz
MAIL: mail@zyq-cr.cz

Účast na festivalech

Astrovíkend Olomouc
neděle, 13.10.2019 od 14:00 do 15:00 - Divadelní sál
Vstupné: 80 Kč
Sokolská 7, Olomouc
Olomouc (12.-13.10.)
Astrovíkend Brno
neděle, 20.10.2019 od 11:15 do 12:15 - Divadelní sál Ornis
Vstupné: 120 Kč
Lidická 50, Brno-střed-Černá Pole
Brno (19.-20.10.)

Brno Lužánky

Lektor

ZY Qigong – tajemství čínských mudrců Předseda Zhong Yuan Qigong Česká republika nám objasní základní prvky a principy, s nimiž tato škola qigongu pracuje. Účastníci si budou moci vyzkoušet práci s energií a obrazy mysli a naučit se cvičení, které...