ČÍNSKÉ TR|||GRAMY

Typologie přírody, archetypy.

Jaká je souvislost čínských trigramů s lidskou fyziognomií? To, jaký jsme od přírody typ člověka, náš fyzický vzhled, mimika tváře, styl chůze, tón hlasu, to všechno je zakódováno v matematickém kódu čínských trigramů. S tím souvisejí i naše přirozené talenty a láska k určitým činnostem, životní postoje a názory. Zkrátka všechno, co jsme jako malí dostali do vínku a co z velké části zůstává neměnné po celý život.

„Ze své kůže nevyskočíš“! Přestože se o to někteří z nás snaží a alespoň občas mají pocit, že se jim to s pomocí různých koučovacích technik podařilo. Tím se samozřejmě nesnižuje význam rozšiřování lidského poznání během života, což je jedním z jeho hlavních smyslů. My se budeme bavit o tom prapůvodním základu, kterým každého z nás příroda vybavila, a díky kterému se všichni můžeme zařadit do jednoho z 8 základních charakterových typů. Je jich přesně tolik, kolik je čínských trigramů, a podle nich lze tyto typy také popsat.

Čínské trigramy jsou staré 5 tisíc let. Za tu dobu se změnilo mnoho, ale přírodní zákonitosti zůstávají stejné. Každý výtvor živé přírody, tedy i člověk, je novým originálem, který má ovšem určitou základní formu. A ta je z největší části tvořena jedním základním trigramem. K tomu se přidává vliv trigramů předků. Společně s vlivem okolí to dohromady tvoří naše celistvé JÁ.

Pokud si chcete udělat představu o svém vlastním trigramu, jste srdečně zváni. Vítáni jsou nejen milovníci matematiky, filozofie a lidských charakterů, ale především všichni, kdo mají otevřenou mysl, představivost a určitou dávku smyslu pro humor. Pochopíte, jak je možné, že dítě atleta neudělá pořádný kotoul, nebo proč přes všechny vaše snahy o pečlivost si váš potomek libuje v provozním nepořádku. Také uvidíte originalitu a význam každého typu a ve výsledku krásu jejich vzájemné souhry.

Na shledanou se těší RNDr. Dagmar Jančová, Ph.D.

tel.: 778 727 810
www.trigramy.cz

 

Účast na festivalech

Astrovíkend Olomouc
sobota, 07.08.2021 od 10:45 do 12:15 - Sloupový sál
Vstupné: 80 Kč
Sokolská 7, Olomouc
Olomouc (07.-08.08.)
Astrovíkend Olomouc
neděle, 10.10.2021 od 10:15 do 11:15 - Klubovna 1
Vstupné: 50 Kč
Sokolská 77, 779 00 Olomouc
Olomouc (09.-10.10.)

Lektor

Typologie přírody, archetypy. Jaká je souvislost čínských trigramů s lidskou fyziognomií? To, jaký jsme od přírody typ člověka, náš fyzický vzhled, mimika tváře, styl chůze, tón hlasu, to všechno je zakódováno v matematickém kódu čínských trigramů...