Cvičení čchikung, džun juan čchikung a tajči

V samostatném bloku seznámí i s cvičení čchikung,džun juan čchikung a tajči, s ukázkami.

Účastníci si budou moci vyzkoušet práci s energií a obrazy mysli a naučit se cvičení, které pak mohou praktikovat i doma.

Qigong (氣功,čchi-kung) je staré čínské umění práce s tělem, energií a myslí, a také umění seberozvoje. Důraz je kladen na vědomou, konkrétní práci s qi, jak ji nazývali staří Číňané a které dnes nepřesně říkáme energie.

Esencí cviků školy Zhong Yuan Qigong (中原氣功, Čung jüan čchi-kung), je také práce s tzv. obrazy mysli, které mohou měnit naše zdraví i celý život.

Stáří qigongu se uvádí více něž pět nebo dokonce více než sedm tisíc let. Dnes je qigong znám především jako součást tradiční čínské medicíny, jeho možnosti jsou však mnohem širší, než jen jako účinné zdravotní cvičení.

Praktikováním qigongu je nicméně možné například odstranit únavu, napětí a stres, harmonizovat funkci orgánů, harmonizovat emoce, upravit krevní tlak, zlepšit krevní obraz, zvýšit imunitu a zlepšit fyzickou i duševní výkonnost a pohodu. Do nedávna veřejně nevyučované cviky školy Zhong Yuan Qigong, dokáží také výrazně omlazovat organizmus a vracet vitalitu.

Cvičení neklade nároky na prostor, zdraví, či kondici. Qigong lze praktikovat vsedě na židli, ve stoje, při chůzi i vleže.

http://www.mykola-lutsenko.cz

Účast na festivalech

Astrovíkend Olomouc
neděle, 04.10.2020 od 10:30 do 12:00 - Atrium
Vstupné: 50 Kč
Sokolská 7, Olomouc
Olomouc (03.-04.10.)

Lektor

Mistr Mykola Lutsenko Diagnostika zdraví, čchikung Fenomén diagnostiky zdraví na dálku Od svých 33 let díky svým vrozeným schopnostem provádím diagnostiky zdravotního stavu -stačí mně křestní jméno a dokážu s velkou přesností určit problémy a doporučit postupy alternativní medicíny. Mykola...