Kameny provázejí člověka od pradávna

Kameny provázejí člověka od pradávna. Lidé je používali jako pracovní nástroj i jako prostředek k léčení. Dávali lidem sílu a energii, uzdravovali, obnovovali sílu, nosili se na ochranu. Jemně ovlivňují všechny úrovně naší existence a prostor, ve kterém žijeme a pracujeme. To, co se projevuje jako nemoci, mohou být ve skutečnosti projevy našich potlačovaných emocí, projevem duchovní, psychické, karmické či jiné nerovnováhy . Kameny ale nejsou přímo lékem, obzvláště v případech, kdy jsou projevy nepohody již viditelně znatelné. Spíše usnadňují pochopení situace a pomáhají k nalezení cesty k řešení všech problémů. Krystaly nám svoji energii předávají na základě rezonancí a vibrací. Můžeme je použít nejen k léčení různých neduhů, tak i na meditaci a uklidnění mysli.

Kameny vypovídají o schopnosti vylepšovat energii, mají schopnost léčení a duchovní růst, ale každý kámen pracuje unikátně podle individuální vibrace a potřeb nositele (majitele). Krystaly, aby předali energii člověku musí přijít do styku minimálně s kůží člověka. Ideální je šperk na krku nebo náramek. Můžou se použít jako podložka pod nádobu s vodou, nebo dekorace do bytu. Byla bych opatrná na elixíry, obzvlášť v případě nezkušených nováčků. Jsou kameny, které ve vodě uvolňují jedovaté látky, jejichž požitím by si mohl člověk způsobit otravu.
Nepsaným pravidlem při používání drahých kamenů je osobitost. Na kámen, který nosíte, byste neměli nechat sahat a působit jiného člověka, protože, jak již bylo řečeno, kamínky mají schopnost vstřebávat energie z okolí a předávat je svému nositeli a ovlivňovat ho.

Kameny jsou jako lidské bytosti. Vnímají naše energie, a to se odráží třeba i na intenzitě jeho barvy, nebo kresbě vzoru. Když si Vás vyberou je potřeba s nimi rozmlouvat, jako s přítelem. Takový kámen je pak mocnější a jeho energie intenzivnější, když ho zavrhnete, jeho energie se vytratí. Starejme se o ně važme si je, jsou čím dál tím vzácnější.

Kritérium pro výběr kamene

Můžeme se řídit podle slunečního horoskopu, kdy má každé znamení přiřazené své kameny. Tabulku s přehledem kamenů najdete většinou u každého prodejce. Jelikož prodejci využívají různé zdroje, mohou se dost odlišovat.

Další možností je hledat kámen podle nemoci nebo problému, který nás trápí a s nímž nám má pomoci. Krystaly léčí současně ve fyzické, citové, rozumové i duchovní rovině. Umí vyladit energie a odstraňují vzniklou nerovnováhu tím, že se dostanou až ke kořenu problému. Vibraci krystalů pronikají do hloubky a působí na čakry a auru člověka, a tím spouštějí léčební proces.

Já osobně preferuji, a nejvíc bych doporučila výběr kamene podle osobních pocitů a sympatií, stejně jako si vybíráme přátelé či partnera. Chci-li opravdu dobře využít možnosti, které krystal nabízí, musí prostě sednout a líbit se, musí se ke mně hodit, potom teprve může dodat to, co od něj člověk očekává. Na každého člověka působí kámen jinak, proto je dobré rozhodovat se opravdu sám podle sebe. Jednomu člověku může kámen pomoci, na jiného ten samý nepůsobí vůbec, nebo má odlišné účinky – může třeba znásobit jeho přecitlivělost nebo smutek. Kámen neškodí, jenom zesiluje, zmírňuje nebo mění vibrace člověka v oblasti aury a čaker, tak aby se dostali do stabilní roviny.

Účast na festivalech

Astrovíkend Brno
neděle, 23.10.2022 od 10:15 do 11:00 - Klubovna 13
Vstupné: 80 Kč
Lidická 50, Brno-střed-Černá Pole
Brno (22.-23.10.)

Brno Lužánky

Astrovíkend Zámek Litomyšl
neděle, 06.11.2022 od 14:00 do 14:45 - Knihovna
Vstupné: 80 Kč
Jiráskova 93, Záhradí, Litomyšl
Zámek Litomyšl (05.-06.11.)

Zámek Litomyšl

Astrovíkend Příbram
sobota, 25.03.2023 od 11:00 do 11:45 - Estrádní sál
Vstupné zdarma v rámci vstupenky na festival
Legionářů 400, Příbram VII, Příbram
Příbram (25.03.)
Astrovíkend Příbram
sobota, 23.09.2023 od 11:15 do 12:00 - Estrádní sál
Vstupné zdarma v rámci vstupenky na festival
Legionářů 400, Příbram VII, Příbram
Příbram (23.09.)
Astrovíkend Příbram
sobota, 15.06.2024 od 11:15 do 12:00 - Estrádní sál
Vstupné zdarma v rámci vstupenky na festival
Legionářů 400, Příbram VII, Příbram
Příbram (15.06.)

Lektor

Vyrábím šperky s léčivých kamenů a polodrahokamů. K mé činnosti také patří výklad karet, astrologie a numerologie – numerologický rozbor doplněný výkladem karet, léčení energií. Touto činnosti se zabývám již skoro 30 let. E-mail: zuzana.majerska@seznam.cz FB: https://www.facebook.com/bySaffron/...