Jitka Vydarená

Mohendžodáro tantra jóga pro ženy – workshop vede: Jitka Vydarená, lektorka Mohendžodáro, členka týmu SUGAMA- OSMC Lažánky u Brna

Na začátku mé cesty k sobě samé byla nemoc, jedna z mála věcí, které člověka dovedou přimět ke skutečné změně. Někdy v roce 1998 jsem začala mít potíže s úporným kvasinkovým onemocněním.

Kromě toho, že jsem zašla za svým gynekologem a on mi předepsal klasickou léčbu, jsem sama začala pátrat po příčině toho, co se mi děje a proč.

Naštěstí můj gynekolog je jeden z těch vzácně se vyskytujících lékařů, kteří jsou otevřeni i alternativním formám léčby. Vyzkoušeli jsme tedy vše od klasické medicíny až po alternativní. Bohužel, kvasinky se se stejnou úporností stále objevovaly.

Vyzkoušela jsem i léčitele, žel marně. Ovšem, jak se říká všechno zlé je pro něco dobré. Pro mě to znamenalo začít pátrat po příčině. A tou bylo, „světe, div se“ nevhodné zaměstnání. Práce, kterou jsem tehdy dělala mě nebavila, doslova mě znásilňovala.

Začala jsem tedy hledat cestu ven z bludného kruhu. Práci jsem změnila prakticky ze dne na den. Opustila jsem to, co mě nebavilo. Vrátila jsem se k práci, kterou jsem vždy milovala, kterou jsem dělala ráda a od které jsem byla doslova odtržena. Byla jsem donucena,  takzvaně v zájmu rodiny, dělat něco, co jsem nikdy dělat nechtěla.

Když už jsem ale nahlédla do světa alternativní léčby, zaujalo mě to natolik, že jsem se chtěla dozvědět a naučit něco víc.

Nejprve to bylo Reiki. Nechtěla jsem ovšem jen tak nějaký rychlý kurz a rychlé zasvěcení. Tím mi do života vstoupilo meditační centrum v Lažánkách u Brna, které nabízelo dlouhodobější cestu Reiki – Živá cesta. Nejdříve jsem absolvovala základní stupeň, pak druhý a nakonec jsem se stala mistrem Reiki, které dodnes ráda používám a učím i další.

Chtěla jsem stále víc…

Jenže pak vyvstala otázka, co dál?

Zaujal mě kurz Intimní žena, který v Lažánkách začínal probíhat. A od něj už bylo blízko k Mohendžodáru, které tam tehdy vznikalo pod vedením MUDr. Moniky Sičové a Ing. Igora Samotného.

Když jsem Mohendžodáro „objevila“ bylo to pro mě jako něco naprosto úžasného. Začít se zabývat cestou ženy, to bylo něco, co mi připadalo a dodnes připadá jako to nejlepší, co mě mohlo potkat.

Ještě pořád si živě vybavuji ten pocit, kdy jsem hluboce v nitru cítila, že to je ono, tohle bych chtěla dělat, stát se cvičitelkou a průvodkyní dalších žen na jejich cestě k nalezení sebe sama, své podstaty a rozvoje ženské duše.

Od roku  2009 jsem akreditovanou lektorkou Mohendžodára.

Dnes pracuji se ženami na jejich osobním rozvoji nejen v Luhačovicích, kde žiji, ale i v meditačním centru v Lažánkách u Brna. Také mě můžete potkat na různých festivalech po celé republice, kde Mohendžodáro prezentuji.

Mohendžodáro tantra jóga pro ženy

Tantrická jóga pro ženy je ucelený systém cvičení a meditací určený výhradně pro ženy. Vede ženu do svého nitra, skrze jednotlivé asány, skrze meditace a skrze společné prožitky a sdílení ve skupině. Ukážeme si, že žena v sobě má hlubokou...
Číst více

Tantrická jóga pro ženy

Prastarý rituál, díky kterému si ženy zachovávají mládí, zdraví a svěžest po celý život. Cvičení, které působí v mnoha úrovních – zdravotní, tělesné, duchovní, energetické, duševní… Účinný nástroj pro uzdravování ženských orgánů. Cesta k objevení a posílení ženství, cesta ke šťastnému...
Číst více

Kontakt

Internet:
Email:
Telefon: