Juan Carlos Pacaya Gomez – peruánský šaman

Peruánský šaman, léčitel – Šamanismus Jižní Ameriky. Diagnostika nemoci, léčitelství, amazonské masáže, léčivé byliny a šamanské indiánské amulety.

Carlos se narodil 9. 6. 1968 v Iquitos, v severní části Peru. Pochází z nativního indiánského kmene Bora-Bora. Celé dětství prožil v Amazonském pralese. Pochází z rodiny šamanů a léčitelů. Jeho maminka je také šamanka a jeho dědeček byl uznávaný Curanderos vegetalista (rostlinoznalec).

Carlosova šamanská cesta: V 8 letech prodělal a překonal s pomocí dědečka smrtelnou nemoc, čímž se stal vyvolencem duchovních sil, aby se stal šamanem. Nemoc sama o sobě je druhem výuky a osvícení, při níž se šaman seznamuje s pomocnými duchy. Je proveden říší duchů, ve které bude muset jednou působit, poznává skutečnou podstatu chorob a neštěstí, proti kterým bude v budoucnu bojovat. Po první iniciační zkoušce ( překonání nemoci), pomáhal mamince při šamanských rituálech. U dědy se učil poznávat byliny a také pomáhal při léčbě pacientů v dědově nemocnici v pralese. Ve 14 letech zahájil svou iniciační šamanskou pouť – 4 roky přísné diety (absence masa, kořeněných jídel, sexu a alkoholu, mimo civilizaci). U každého šamana je délka diety individuální. Záleží na tom, jaké úkoly dostane od Curaka (indiánský představený). Iniciační šamanský rituál podstoupil v 18 letech po mnohaletém tvrdém výcviku. Během výcviku se šaman naučí ovládat své psychické i fyzické funkce, chemii těla a také koncentraci. Šaman podporován a ochraňován pomocnými duchy, překračuje pozemský řád bytí, získává schopnost cestovat do jiných částí kosmu – do vyššího světa na nebi a nižšího světa v podsvětí. V tomto světě získává vhled na pravou podstatu věcí a pravé příčiny událostí v našem světě. Musí usilovat o poznání toho, jak je svět řízen, aby ovládl procesy, které ovládají život. Nejprve se seznamuje s nebezpečím na něj číhajícím, čelí mu podle svých schopností a sil. Učí se užívat řadu magických popěvků zvaných Icaros, kterými prosí pomocné duchy o sílu a spolupráci. Duch dle šamanského pohledu dělá živočicha živočichem, nástroj nástrojem. Duch má svou vlastní existenci a působí na lidi a je často příčinou různých životních událostí a nemocí. Ve změněném stavu vědomí za podpory pomocných duchů bojuje šaman proti útokům duchů způsobujícím nemoce a jiná trápení.

: Juan Carlos Pacaya Gomez

Shaman Spirit

Očistná, harmonizační meditace. Názorná ukázka práce šamana, diagnostika psychycko-fyziologických potíží za přispění dobrovolníků během přednášky. Tradiční šamanská meditace v duchu peruánské Amazonie pro harmonizaci duše i těla, její odkaz v 21. století. Poznejme sílu léčivých bylin z peruánského pralesa. Všechny...
Číst více

Kontakt

Internet:
Email:
Telefon: