Mojmír Mišun

Mojmír Mišun

Nejdříve vystudoval jako elektroinženýr, a pak se postupně více a více zajímal o buddhismus a Feng Shui. Po třináct letech působil nejprve v oblasti projektování elektronických zařízení a pak u počítačové firmy jako produktový manažer. V době posledního zaměstnání se objevila potřeba technicky zaměřený život sladit s vnitřní touhou pro tvoření a sebenaplnění.

Během intenzivního praktikování buddhistické meditace a praxe se mu otevřel lepší přístup k sobě. Nebylo to jednoduché, neboť náročné poznávaní sebe a neustálá konfrontace s vnějším světem nebyla jednoduchá. Dveře sebepoznávání se však otevřely.

Výraznou změnou v tomto hledání je rozhodnutí se mnohem cílevědoměji věnovat poznávání a práci s prostorem, tedy ponořit se cílevědomě do studia Feng Shui a geomancie. V okamžiku prohloubení intuitivního talentu vnímat prostor, rozlišovat jeho harmonii, jedinečnost a i zranění, se rozhodl podpořit své schopnosti studiem Feng Shui u jednoho z nejlepších západních učitelů – Rogera Greena.

Z rozsáhlého systému Feng Shui se nejvíce věnuje tzv. Škole tvaru. Je nejvíce intuitivní a současně velmi praktická. Dovede vyjádřit základní vztahy člověka v prostoru, zejména k místu svého bydliště, zařízení bytu, mnohým důležitým vztahům jak k místu, tak spolubydlícím. Vše by mělo směřovat k naplnění hlubokého pocitu domova – místa bezpečí, klidu, harmonie, uvolnění, štěstí, hojnosti, zdraví a znovu-obnovení svých sil.

Mottem je: „„Porozumění situaci, kterou prožíváme skrze svůj příbytek, vede k možnosti vědomé harmonizaci s vesmírnou (božskou) inteligencí. Pak více rozumíme tomu, kde jsme nyní a kam z tohoto bodu směřujeme. Situace, které příbytek vytváří, jsou tak nedílnou součástí našeho osudu.“

Pokud nejsou tyto cíle naplněny, je to výzva pro harmonizaci svého domova a jeho vyladění pro plnou podporu člověka tam, kde se rozhodl bydlet a sdílet tento prostor s dalšími členy své rodiny. Ke svému životu potřebujeme nezbytně energii a tu získáváme přímo z prány dýcháním, stravou a též z podpory domova (okolní krajiny).

Máme-li dobré napojení na svůj domov, pak jsme schopni tuto podporu významně pocítit i kdekoliv jinde. Lépe se nám žije, jsme zdravější a máme lepší pocit dostatku energie pro naplnění svých snů a cílů.

Obnova slovanství v dnešní době: Slovanské Občiny

Obnova slovanství v dnešní době: Slovanské Občiny

Žili jsme v době Velké Moravy svobodným životem, v našich velkých Državách a podle našich Véd. Tehdy jsme znali a předávali živý odkaz naší Slovanské Kultury. Dokázali jsme žít vyváženým harmonickým způsobem života s okolím podle Konů stavby Vesmíru a...
Číst více

Kontakt

Internet:
Email:
Telefon: