Pavel Langer

Pavel Langer

Český tarot

Badatel v oblasti historie kouzel, magie a okultismu. 10 let se zabývá konkrétně historií karetních her, zejména tou, která se vztahuje k české kotlině. Před 5 lety se začal specializovat na české tisky, s čímž přišel i zájem o český tarot. Po celou dobu víkendu budou v prodeji originální soukromé tisky českého tarotu včetně Tarotu Emy Destinové a astrologických karetastrologa Denniho.

Na výstavě historických karet v Roztokách u Prahy se seznámil s Petrem Kalačem z dokumentačního centra českého hermetismu. Langerovy sbírky se spojily s Kalačovými teoretickými znalostmi, a na těchto základech vznikla kniha Lexikon českého tarotu.

Pro Astrovíkend v Litomyšli si Pavel Langer připravil přednášku v neděli 7.listopadu v 11.15 – Český tarot.

První tištěný český tarot vydal v roce 1939 hermetik Pierre Lasenic, vlastním jménem Petr Pavel Kohout. Různé tarotové sady se na české území dostávaly, nebo na něm v jednotkách kusů vznikaly, už zhruba 20 let před tím. Tarotová historie se na českém území píše zhruba 100 let. Přednáška se toto století pokusí zmapovat.

Řeč bude o originálních sadách, jako byl tarot, vytvořený předními českými umělci pro operní pěvkyni Emu Destinovou. O tarotech, které na našem území vycházely za totality formou samizdatu. O prvním českém porevolučním tarotu, který je vlastně slovenský. I o tarotových počinech moderních českých umělců.

Horoskopické Valdštejnovy karty dle astrologa Seniho

Lexikon českého tarotu

Český tarot

Vývoj českého tarotu od vzniku Československé republiky 1918 do současnosti První tištěný český tarot vydal v roce 1939 hermetik Pierre Lasenic, vlastním jménem Petr Pavel Kohout. Různé tarotové sady se na české území dostávaly, nebo na něm v jednotkách kusů...
Číst více

Kontakt

Internet:
Email:
Telefon: