Bystrý zrak bez brýlí

Patříte k těm, kteří se bez brýlí neobejdou? Bez brýlí si nepřečtete jídelníček v restauraci, jízdní řád na zastávce, knížku, kterou si vezete s sebou, noviny,… ? Nebo naopak bez brýlí nepoznáváte na ulici své známé, máte problém s orientací? Všimli jste si, že i když nosíte brýle poctivě, tak se váš zrak nijak nelepší? A už vás to nebaví a rádi byste s tím něco udělali? Mám pro vás dobrou zprávu! Před pár lety jsem na tom byla podobně a dneska můžu říct:

Ano, je způsob, jak to změnit!

Workshop “Skvělý zrak bez brýlí” je ochutnávkou semináře Brýle? – Děkuji, s radostí odkládám…, který ukazuje, jak je možné zlepšit si svoji oční vadu nebo úplně odložit brýle a vidět opět dobře.

Trochu si budeme povídat o teorii vidění, která slouží k pochopení toho, proč je to vlastně možné a proč by brýle měly být ve většině případů jen okamžitá pomůcka na omezenou dobu. Tedy proč nejsou skutečným řešením problémů s našima očima. Povíme si i o metodě očního lékaře Dr.Batese, která učí uvolněný pohled jako pomoc při řešení očních vad a zároveň ji lze využít i jako jejich účinnou prevenci. Budeme se věnovat především vadám zaostřování – dalekozrakost a krátkozrakost ve všech jejích variantách, tedy včetně například šilhání a astigmatismu. Ale metoda Dr.Batese má příznivý vliv i na další vady očí.

A dozvíte se i něco o tom, jak nám ve snaze jasně a ostře vidět, občas brání i naše podvědomí a naše vnitřní nastavení.

Nebude to jen o povídání a teorii, ale i o vyzkoušení si některých základních technik.Budeme tedy cvičit (nejen) oči, budeme i relaxovat a uvolňovat (nejen) oči.   Proto přijďte v pohodlném oblečneí – není potřeba cvičební úbor, ale něco, v čem se budete cítit volně a příjemně.

A pozor – při cvičení sundáváme brýle a oční čočky!

A hlavně si s sebou nezapomeňte vzít otevřené srdce a mysl a chuť aktivně udělat něco sami pro sebe!

Účast na festivalech

Astrovíkend Zámek Litomyšl
sobota, 14.04.2018 od 16:15 do 17:00 - Sál 2
Vstupné: 50 Kč
Jiráskova 93, Záhradí, Litomyšl
Zámek Litomyšl (14.-15.04.)

Zámek Litomyšl

Astrovíkend Praha
sobota, 12.05.2018 od 10:15 do 11:15 - Sál 2
Vstupné zdarma v rámci vstupenky na festival
Výstaviště Holešovice, Praha 7
Praha (12.-13.05.)

Praha Výstaviště Holešovice - Křižíkova fontána

Lektor

Jmenuji se Jana Pozlovská a jsem lektorkou a konzultantkou v oblasti osobního rozvoje a zdravého životního stylu. V současné době se zaměřuji hlavně na projekt správného vidění bez brýlí, který vznikl na základě mých osobních zkušeností s nošením brýlí a následným hledáním...