Šamanismus, ceremonie s rapé

Duchové řídí a šaman dle toho koná.

Na přednášce budou moci účastníci vyzkoušet kapky do očí sanangu, která pročišťuje hlavu a otevírá třetí oko, na závěr přednášky šaman přítomné očistí chřestidly a mapačem od negativních energií, a kdo bude rezonovat, může dostat i slabou dávku rapé.

Pokud budete mít čas, zastavte se na naši přednášku. Rapé je opravdu velmi výjimečný duch s obrovským přínosem pro lidstvo.

Denisa Belcredi https://www.inheaven.cz/

Jan Luňáček https://www.pomocklidem.cz/

www.rape-ceremonie.cz

Video: https://youtu.be/ikjtsbu5s_Y

Společně se šamanem Janem Luňáčkem organizujeme šamanské ceremonie, hlavně ceremonii s rapé. Cestou přednášky bychom rádi rozšířili povědomí o této „medicíně“ a přiblížili lidem rozsah její pomoci, průběh ceremonie, zdůraznili důležitost šamana jako průvodce ceremonií i varovali před zneužitím rapé. Nabídneme pomoc těm, kteří cítí, že jim rapé může být ku pomoci.

Duch rapé si třeba vybere někoho, kdo to na místě potřebuje. S ním pak šaman může pracovat. Prakticky se šamanova pomoc odvíjí od celé řady faktorů,duchové si to řídí a šaman podle toho koná.

Vše o Rapé

Rapé neboli též šamanský šňupec je směsí tabáku, popelu a bylinek vyráběný a používaný indiány z Peru a Brazílie k šamanským rituálům a ceremoniím.

Existuje široká škála rapé. Nejen že se může skládat z mnoha různých druhů bylin, ale Indiáni ho při výrobě svým působením ještě různě zabarvují. Zkušený šaman pak vybírá rapé pro daný problém či blok, který má stejné zabarvení. Stává se často, že když přijdete vícekrát se stejným problémem, šaman pokaždé zvolí jinou směs rapé, odpovídající situaci v daný moment.

Aplikace rapé

Rapé se aplikuje do nosu pomocí foukačky zvané tepi. Samotná aplikace je pro každého velmi specifická, šaman určuje svým fouknutím, jak bude rapé působit. V průběhu ceremonie můžete dostat několik aplikací směsy, obvykle bývají tři. Zjednodušeně by se dalo říci, že první otevírá energii a dané téma, druhá řeší a třetí uzavírá.  Někomu však může stačit jedna aplikace, někdo jich potřebuje i pět. Šaman aplikaci ovlivňuje silou a intenzitou svého fuku, což se následně odráží na prožitku.

Účinky rapé

Jak jsem již zmínila, rapé působí na všech rovinách bytí, a to fyzické, mentální, emocionální i spirituální. Vždy záleží jen na Vás, jaký mu dáte prostor a důvěru, někdy to není vůbec jednoduché. Pokud je vaše vnitřní nastavení, že s danou věcí nechcete pohnout, účinek bude minimální. Často je člověk svírán strachem či obavami a pokud je nechce pustit, může být proces i velmi nepříjemný. V případě silných bloků dochází při jejich uvolňování ke zvracení. Nebojte se a nestyďte se, je to velmi ovobozující a věřte, že někdy si nepřejete nic jiného, než to ze sebe dostat za každou cenu. Stává se, že je Vám špatně tak dlouho, dokud věc nepustíte, nebo se z dané situace nerozhodnete „vylézt“. Člověk by nevěřil, jak si někdy své staré programy a postoje držíme z každou cenu, i když nás naprosto ničí. V dalších dnech po ceremonii rapé stále pracuje, většinou už to není vnímatelné, ale pokud jste řešili nějaké hluboké téma, je možné, že budete unavení, nebo můžete prožívat „kocovinu“.

Tedy stručně síla a výsledek závisí na třech faktorech

 • výroba, tzn. složení a zabarvení
 • kdo rapé aplikuje (vědomí šamana)
 • a jak jste schopni se otevřít a přijmout ho

Obecně se mu připisují tyto účinky

 • čistí tělo i mysl od negativních energií
 • otevírá a pročišťuje čakry
 • napojuje na zdroj energie
 • může velmi silně uzemňovat
 • uvolňuje bloky a pročišťuje emoce
 • otevírá vědomí (můžete mít vize)
 • zastavuje mysl a dává možnost spojit se se sebou
 • může léčit i fyzickou bolest, či nemoc

Pro koho je rapé (ne)vhodné

Na ceremonii může jít každý, kdo cítí, že nadešel čas pracovat se svými bloky, problémy, postoji či nemocemi, nebo také ti, kteří si už neví rady se svou životní situací  a touží ji změnit.

Je i pro ty, které zrovna nic akutně netrápí, ale touží se posunout ve svém duchovním vývoji.

Pokud trpíte nějakou závažnou fyzickou či psychickou nemocí (vysoký tlak, onemocnění srdce, epilepsie, poruchy osobnosti, berete léky ovlivňující psychiku atd.) doporučuji konzultaci se šamanem, zda je toto pro vás vhodné a případně se domluvíte na šetrnější terapii.

Účast na festivalech

Astrovíkend Brno
sobota, 26.01.2019 od 16:30 do 18:00 - Klubovna 20
Vstupné: 120 Kč
Lidická 50, Brno
Brno (26.-27.01.)

Brno Lužánky

Astrovíkend Olomouc
sobota, 06.04.2019 od 17:20 do 18:30
Vstupné: 80 Kč
Horní náměstí 5, Olomouc
Olomouc (06.-07.04.)

Lektor

Na přednášce a ceremonii s rapé si budou moci účastníci vyzkoušet také kapky do očí sanangu, která pročišťuje hlavu a otevírá třetí oko. Na závěr přednášky, která začíná v sobotu 6.dubna v 17h šaman přítomné očistí chřestidly a mapačem od negativních energií, a...